Yargı’da Çınar’ın başı belada! Ceylin ve Yekta gerçeği öğrendi

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 83’üncü bölümüyle ekrana geldi.

‘BEN KOCAMI ÇOK SEVİYORUM’

Ilgaz’la konuşmasından umduğunu bulamayan Ceylin, Emniyet’e Yekta’nın yanına geldi. Yekta yanlış yaptığını tekrarlayınca ‘Ben kocamı çok seviyorum. Sen hala Fırat’a karşı bir şey mi hissettiğimi düşünüyorsun.” dedi. Ceylin, Ilgaz’la arasını tekrardan iyi etmenin yollarını arıyor.

ERDAL HEMŞİRE KADİR’İ ÖLDÜRMÜŞ

Çınar, Kadir’in ölümünden sonra dernekten ayrılmak istese de Mesut ve arkadaşı izin vermedi. Çınar’ın dernekten ayrıldığında neler yapabileceğini kestiremeyen Mesut, Kadir Adarlı’nın nasıl öldüğünü, cezaevinden Erdal hemşireyle yaptığı görüşmeyi anlattı.

CENNET, ÖZGÜR’LE İLİŞKİSİNİ DOĞRULADI

Sorgu sırasında Özgür, Yiğit’in kendi çocuğu olduğunu itiraf etmişti. Ilgaz, Cennet ile tekrar konuştuğunda Alper’in olmadığı vakitlerde Özgür’ün onlara çok iyi davrandığını, sonra nasıl olduğunu bilmediği şekilde böyle bir olayın yaşandığını ifade etti.

OSMAN VE MERDAN ALARMI HAREKETE GEÇİRDİ

Osman ve Merdan, Kadir’in herkesten gizlediği kasasını bulmak için hareke geçmişti. Osman’ın duvarı kırmasıyla paraya ulaştılar. Osman daha çok olduğunu düşündüğü için balyoz ile kırarak almaya çalışınca, duvar kuyumcunun alarmını harekete geçirdi. Osman ve Merdan, veteriner uyanmadan olay yerinden uzaklaştı. Polisler geldiğinde uyanan veteriner ne olduğunu anlayamadı.

MERCAN, ANNE VE BABASININ YAŞADIĞI DURUMDAN OLUMSUZ ETKİLENİYOR

Bir süredir annesiyle babası arasındaki soğukluğu hisseden Mercan, gece olduğunda tekrar babasını koltukta görünce arkadaşının ona dediği, “O zaman küsler anneyle baba. Anneyle baba küs olunca baba salonda yatar” sözlerini hatırladı. Kötü hisseden Mercan annesinin yanına gidip ona sarılmasını isteyerek uyudu.

MERDAN GÖZALTINDA

İclal savcının emriyle harekete geçen Kubilay amir, Kadir Adarlı’nın cinayet şüphesiyle Merdan’ı gözaltına almak için harekete geçti. Merdan’ı almak için eve geldiklerinde Eren fırsatını bulup Ilgaz’a haber verdi.

OSMAN YİNE ZÜMRÜT’ÜN KAPISINDA

Zümrüt Osman’ı musluk tamir etmesi için evine çağırdı. Zümrüt’ün yalısına gelen eli boş gelmiş olmamak için çiçek aldı. Video izleyerek musluğu tamir eden Osman, Zümrüt’ün yakınlaşmasıyla ne yapacağını bilemedi.

GİZLİ TANIK MUSTAFA

Kısa süre önce bir avukat Ilgaz’la görüşmek istemiş, Yiğit’in cinayetinde gizli bir tanığın olduğunu ifade etmiş ancak tanığın kimsenin bundan haberi olmasını istemediğini belirtmişti. Ilgaz’ın teklifi kabul etmesinden sonra tanıkla görüşen avukat Ilgaz’ın yanına tekrar gelerek tanığın Cennet’in büyük oğlu Mustafa olduğunu açıkladı.

MERDAN’IN EVİ ARANIYOR

İclal savcı iyi niyet göstergesi olarak Merdan’a arama izni çıkmasını beklemeden evinin aranması için izin vermesini istedi. Ceylin ona söylemediği eksik bir şey olup olmadığını sorunca Merdan,ü Osman’ı ara bizim eve gitsin. Bizim evi iyice bir temizlesin tamam mı? Evde para var para. Çok para…” dedi. Ceylin, Osman’ı aramasıyla polislerin Merdan’ın evinde yaptığı aramadan bir şey çıkmadı.

ÇINAR, MESUT’A İSTEDİĞİNİ VERDİ

Mesut, Çınar’a dernekten serbest kalmasının bedelinin Yiğit cinayetindeki isimsiz tanığı öğrenmesi olduğunu söylemişti. Çınar adliyede gizlice girdiği abisinin odasında kapalı zarfı açarak gizli tanığın ismini öğrendi. Mesut’a söylemesinin ardından eşyalarını aldıktan sonra dernekten uzaklaştı.

YEKTA VE CEYLİN GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Ceylin ve Yekta, ilacın üzerindeki kodtan Laçin’in ezzacı arkadaşı sayesinde hangi eczaneden aldığını öğrendi. Eczane’nin güvenlik kamerasını izlediklerinde ilacı Çınar’ın aldığı ortaya çıktı. O saatlerde Mustafa Deniz’i almak için tren istasyonuna gelen Fırat ve avukat Mustafa’nın cansız bedeniyle karşılaştı. Ceylin öğrendiği bilgili Ilgaz ile paylaşmak için yanına geldiğinde İclal savcı ile gülümseyerek konuştuğunu gördü. Ceylin, Ilgaz’ın ona yalan söylediğini düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir