Uzman Görüşü: Sağlam Temellere Sahip Bu 3 Altcoin Alınır!

Kripto paralar, yatırımcıları ödüllendirebilecek uçucu spekülatif varlıklardan ziyade sorun çözme araçlarıdır. Aslında en büyük ödüller, bir kripto paranın sorun çözme ve talep yaratma kapasitesinde değer bulmakla elde edilir. Bazı kripto paralar piyasa değerleriyle kıyaslandığında “akıl almaz” temellere sahiptir. Bu nedenle, bu asimetrileri tespit etmek sermaye çarpımı için iyi satın alma fırsatları yaratır. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, bu potansiyele sahip 3 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Solana (SOL)

İlk olarak, Solana’nın (SOL) mevcut değeri, önde gelen rakibi Ethereum’a kıyasla hiç de mantıklı değil. Solana, farklı talep ölçütlerinde merkezi olmayan finans (DeFi) ve Web3 liderinden daha iyi performans gösteriyor. Örneğin, Bitcoin ve Solana 2023’te tüm NFT’lerin %75’ini dağıttı. Ayrıca SOL, Aralık ayında 1 milyar dolardan fazla biriktirerek DeFi’de kilitlenen toplam değer (TVL) sıralamasında tırmandı. Yakın zamanda Solana, Ethereum’u en yüksek günlük DEX hacmiyle tahtından indirdi. Böylece, merkeziyetsiz ticarete hakim oldu. Bu arada SOL, yazı sırasında 97,24 dolardan işlem görüyordu. CoinMarketCap’e göre Solana’nın piyasa değeri 42,39 milyar dolar.

Solana (SOL) fiyatı ve piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sırada Chainlink (LINK) var

İkinci olarak, gerçek dünya verilerini kripto para birimlerinin dijital alemine bağlama konusunda benzersiz bir öneriye sahip olan Chainlink (LINK) var. Önde gelen Oracle platformu, muhtemelen geleneksel finans devleri Web3’e katıldıkça pazarda büyük bir cazibe bulacak. Örneğin BlackRock, Chainlink’inki gibi Oracle çözümleri gerektirebilecek gerçek dünya varlıklarını tokenlaştırmada değer görüyor. Artan benimseme, LINK’e olan talebi artıracaktı. Bu da onu Şubat ve 2024 için ideal bir kripto para birimi haline getirecektir. Özellikle, LINK 9,53 milyar dolar piyasa değerine sahip bir varlık. Altcoin, yazı sırasında 16,79 dolardan işlem görüyordu.

Chainlink (LINK) fiyatı ve piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Son sıradaki altcoin: Pendle (PENDLE)

Son olarak, nispeten yeni bir proje olan Pendle (PENDLE) var. Yeni olduğu için, daha riskli bir seçim. Pendle, gelecekteki getirinin tokenleştirilmesini ve ticaretini sağlayan bir protokol. Zaman aşımına uğrayan varlıkları destekleyen yeni bir AMM’nin oluşturulmasıyla Pendle, kullanıcılara opsiyonellik ve kullanım fırsatları sunarak gelecekteki getiri üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor. Altcoin, 609,40 milyon dolar sermaye ile 96. sırada yer alıyor. Ayrıca, token yazı sırasında 2,56 dolardan el değiştiriyor. Özellikle, Arthur Hayes gibi kripto para balinaları bu kullanım durumunda coşkuyla bahis oynuyor. Bu da token’ın fiyatının son zamanlarda fırlamasına neden oluyor.

Pendle (PENDLE) fiyatı ve piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte, bu kripto paralar, zahmetsiz projeler olmalarına rağmen yatırımcıları kısa veya orta vadede yüksek risklere maruz bırakabilir. Her üçü de büyük arz enflasyonuna sahip. Bu da zaman zaman erken yatırımcıların etkileyici satışlarına neden oluyor. Dikkatli yatırım yapmak ve çıkış likiditesi arayan bu oyuncuların “FOMO” söylemlerine kanmamak önemli.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir