Erdoğan ve Bahçeli bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün saat 14.00’te Beştepe’de bir araya gelecek.

Görüşmede gündemdeki konular ve 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim çalışmalarının ele alınması bekleniyor.

Erdoğan ile Bahçeli en son 29 Ağustos’ta Bahçeli’nin Çankaya’daki konutunda bir araya gelmişti.

Bahçeli, Soylu’ya destek çıkmış, bazı gazeteci ve yorumcuları hedef almıştı

MHP lideri Bahçeli, Ankara’da yer altı dünyasında “Kaplan” grubu olarak bilinen ve 15 Temmuz 2016 gecesi beraberinde Kalaşnikof silahlı adamlarıyla TRT’ye gelen, uyuşturucudan sabıkalı Ayhan Bora Kaplan’ın eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilişkisine dikkati çeken gazeteci ve yorumcuları hedef almıştı. “Hem şerefli bir davranış olmayıp hem de adil, hukuki ve hakkaniyetli bir muamele değil” diyen Bahçeli, “Sayın Süleyman Soylu, Türk milletine mal olmuş, bakanlığı döneminde koltuğunda bir saniye oturmayarak dağ tepe demeden dolaşmış, bölücü terör örgütüne kök söktürmüştür. Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi vefanın ve siyasi ahlakın bir gereği olarak Sayın Süleyman Soylu’nun sonuna kadar arkasındadır” demişti.

Soylu da MHP liderinin kendisine destek açıklamasının ardından, “Allah başımızdan eksik etmesin” paylaşımında bulunmuştu.

TIKLAYIN – Devlet Bahçeli, Süleyman Soylu’ya destek çıktı, gazetecileri hedef aldı: Zillet ittifakının hizmetkarlığına soyunan görevli provokatörler!

TIKLAYIN – Süleyman Soylu ile yakınlığıyla bilinen Ayhan Bora Kaplan gözaltına alındı

 

Emeklilere zam gündemi

Öte yandan dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki saat 15.15’te başlayan ve 3 saat 45 dakika süren Kabine toplantısında, beklenilenin aksine emekli aylıklarına yönelik düzenlemeler konuşulmamıştı. Erdoğan, Kabine ardından yaptığı açıklamasında da emekli aylıklarına yapılacak zam düzenlemesine değinmemişti.

Bahçeli, geçen temmuz ayında yaptığı açıklamasında emekli aylıklarına yapılan yüzde 25’lik zammı yeterli bulmadıklarını belirterek, “MHP olarak teklifimiz şudur. İlk olarak, memur maaşlarına ilavesi planlanan 8 bin 77 liralık seyyanen artışın kök ücrete ve aynısıyla emekli maaşlarına yansıtılmasıdır” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir