Akılalmaz Tehditler Aldığını Açıklayan Murat Ağırel İçin İçişleri Bakanlığı Harekete Geçti

Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Murat Ağırel, Dilan Polat davası ile daha yakından tanıdığımız ve takip ettiğimiz bir isim haline geldi. Geçtiğimiz günlerde ailesiyle tehdit edildiğini ve akılalmaz mesajlar aldığını paylaşan Ağırel, İçişleri Bakanlığı’nın kendisini aradığını açıkladı.

Gazeteci Murat Ağırel, son dönemde adını en çok duyduğumuz ve sözlerini en çok takip ettiğimiz isimler arasında.

Yalnızca Polatlar ve fenomenler davasında değil, yasa dışı bahis olaylarında ve Seçil Erzan dolandırıcılık olayında da fikirleri merakla beklenen isimlerden biri oldu.

Dava sürecine ilişkin pek çok detayı sosyal medya hesaplarından ve yazılarından paylaşan Ağırel, kimileri için açık bir hedef haline geldi.

Dilan Polat ve Engin Polat’ın kara para aklama ve vergi kaçırma iddialarının ortaya çıkarılması sürecinde etken bir rol oynayan Ağırel, diğer fenomenler konusunda da aynı titizliği gösteriyor.

Şimdilerde futbol dünyasındaki usulsüzlükleri yakından işleyen Ağırel, sosyal medya hesabı üzerinden tehdit edildiğini açıklamıştı.

‘Bana eleştirinizi anlarım, tepkinizi anlarım. 

Ancak beni günlerdir hedef göstererek WhatsApp ve Telegram gruplarında organize olup,etkileşim uğruna yayınlarında hedef gösterenlere sesleniyorum.

Eşime, kızıma, kız kardeşlerime ve bana yazılan sadece 3 mesajı okuyun.

Bu ahlaksızlar sıradan trol hesaplar değil. Bunların adları, soyadları grupları gerçek kimliklerini tek tek bulacağım.

Bunlar bir kulübün taraftarı değiller. Futboldan beslenen leş kargaları…’

Durumu savcılığa bildirdiğini de açıklayan Murat Ağırel, bakanlıklar ile de iletişime geçtiğini açıkladı. Ardından “Bunun peşini bırakmayacağım” dedi.

‘O mesajların atılmasına sebebiyet veren insanları da unutmadım, sözde meslektaşları, onları da unutmadım.’

Aldığı tehditlerle herkesi korkutan Ağırel, bugün İçişleri Bakanlığı’nın kendisine ulaştığını paylaştı.

Sosyal medyada Ağırel’in bu paylaşımının altına ‘Yalnız değilsiniz.’, ‘Siz çok değerli bir gazetecisiniz Murat Bey, her daim sizi destekliyoruz.’, ‘Umarım cezasız kalmazlar.’, ‘Murat Ağırel yalnız değildir.’ gibi yorumlar geldi.

??

??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir