13 yaşındaki çocuğu taciz eden taksicinin cezası belli oldu

İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde geçen yıl kullandığı taksiye binen 13 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddiasıyla yargılanan sürücü Hasan G. ile ilgili davada karar çıktı.

Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Hasan G. katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Bir önceki celse mütaalasını açıklayan Cumhuriyet savcısı mütalaasında; yaşı büyük bir kadın ya da erkekle yapılmayacak sohbetlerin ışığında, yaşı küçük mağdurun gözlerinin güzelliğine ilişkin sözlerin, yaşı küçük çocuğa cinsel sarkıntılık suçunu oluşturduğunu belirterek sanığın ”Cinsel taciz” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar cezalandırılmasını istemişti.

1,5 YIL HAPİS CEZASI

Karar öncesinde son sözleri sorulan sanık Hasan G., “Bir diyeceğim yoktur.” şeklinde cevap verdi. Kararını açıklayan mahkeme, sanığın 1 yıl 6 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

HÜKMÜN AÇIKLANMASI GERİ BIRAKILDI

Ayrıca mahkeme sanığın daha önce sabıkası olmaması nedeniyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verirken, sanık 5 yıl süreyle denetime tabi tutulacak.

NE OLMUŞTU?

Çekmeköy’de 30 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 13.30’da 13 yaşındaki İ.Ö., ek ders aldığı okuldan Ataşehir’deki evine dönmek için okulunun güvenlik kulübesinde taksi bekledi. Bir süre sonra Hasan G. adlı taksi şoförü aracıyla okul bahçesine girdi.

Taksiyle kaldırıma çıkarak durabilen şoför daha sonra aracından inerek taksiyi kontrol etti. Güvenlik kulübesinden çıkan İ.Ö. ise taksiye bindi.

Yolculuk sırasında iddiaya göre taksi şoförü Hasan G., küçük kızla konuşmaya başladı. Küçük kıza kendi yaşamından bahseden Hasan G., İ.Ö.’ye önce yaşını sordu. Küçük kızın yaşının 13 olduğunu söylemesinin ardından Hasan G.., kıza gözlerinin çok güzel olduğunu ve çok olgun göründüğünü söyledi.

Kendisinin çok yalnız olduğunu ve konuşmaya ihtiyacı olduğunu belirten taksi şoförünün saat 03.00’e kadar alkol aldığını da söylediği öne sürüldü.

Durumdan çok rahatsız olan İ.Ö., taksi şoförüne cevap vermedi ve taksiden inerek evine girdi. Olay sonrasında gözaltına alınıp serbest bırakılan şüpheli, itiraz sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir