Yağmura rağmen vatandaşlar TEKNOFEST’e akın etti

Türkiye Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST), İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren binlerce kişi yağmura rağmen Atatürk Havalimanı’na akın etti. Cezeri, Bayraktar TB2, Akıncı TİHA’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde 117 kurumla birlikte gerçekleştiriliyor. Festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve çeşitli etkinlikler yer alıyor. TEKNOFEST 2023 yarışmalarına rekor sayıda başvuru olurken, festivalde insansız hava araçları da dahil hava araçları gösteriler sergileyecek.

“Bütün halkımızın gelip görmesini istiyoruz”

Vatandaşları TEKNOFEST’e davet eden Rıfat Baltacı, “Geldik gördük. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bağımsız bir Türkiye için milli gururumuz olan Hürkuş’umuzdan tutun da Kızılelma’mıza kadar, bunları bütün halkımızın gelip görmesini istiyoruz” dedi.

İsmail Efe Tüzün Bakan ise, “Ülkede böyle teknolojik gelişmelerin olmasını görmek gurur verici olmaya başladı. Ülkede insanları, özelikle gençleri teknolojiye yönlendirecek şeyleri görmek gurur verici” diye konuştu.

Ziyaretçi kaydı “teknofest.org” adresinden yapılıyor

Türk Yıldızları, Solo Türk, Hürkuş, Gökbey, Aksungur, Bayraktar TB2, Jandarma Çelik Kanatlar, Bayraktar AKINCI, ATAK ve Anka da etkinlik kapsamında uçuş gösterileri gerçekleştirecek.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST İstanbul açılış seremonisi, saat 15.00’te yapılacak.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 1 Mayıs’a kadar sürecek olan etkinliğe ziyaretçi kaydı “teknofest.org” adresinden gerçekleştiriliyor. Kaydın ardından çevrim içi olarak iletilen QR kod ile etkinlik alanına giriş yapılabiliyor.

 

 

KAYNAK: AA, İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir