Şükür Kavuşturana: Overwatch 2 Türkçe Dil Desteğine Kavuştu

Birinci oyununun büyük beğeni toplamasının ardından, tamamen ücretsiz bir şekilde oyun severlerle buluşan ve Blizzard Entertainment’ın yetenekli ellerinden çıkan popüler rekabetçi FPS oyunu Overwatch sürpriz bir hamleyle Türkçe dil desteğine kavuştu.

Çalkantılı bir geliştirme sürecinin ardından Blizzard geçtiğimiz yıl karşımıza oynaması tamamen ücretsiz olan Overwatch 2 ile çıkmıştı.

İlk oyunuyla büyük beğeni toplayan, hatta 2016 yılında ‘Yılın Oyunu’ ödülünü dahi kazanan Overwatch’ın ardından oynaması tamamen ücretsiz bir modele geçiş yapan ve farklı oyun modlarına ek olarak kahraman havuzunu da genişleterek karşımıza çıkan Overwatch 2 oyuncu sayısını da arttırmayı başardı.

Overwatch 2’de Türkçe dil desteğine kavuştu!

Sürpriz bir biçimde oyuna eklenen, yama notlarında dahi belirtilmeyen Türkçe dil desteği ile oyunu açtıklarında karşılaşan oyuncular ise haliyle şaşırdılar. Overwatch 2 böylece Diablo 4’ün ardından Türkçe dil desteğine kavuşan ikinci Blizzard oyunu oldu. Ancak görünüşe göre sayı bu kadarla kalmayacak.

Oyunda Türkçe seslendirmenin de mevcut olduğu görülüyor ancak…

Oyunun ayarlar kısmında seslendirme seçenekleri arasında Türkçe de yer alıyor ancak oyuncular şimdilik bu seçeneği tercih edemiyorlar. Overwatch 2’nin Türkçe seslendirme seçeneğine sahip olma olasılığı en azından şimdilik düşük görünmekle birlikte durum muhtemelen bir hatadan kaynaklanıyor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx